Proč se v roce 2020 nebát jazykových výzev

jazyková škola Brno Pelican

Jsme na samém konci roku 2019 – taky tomu, stejně jako my, nemůžete uvěřit?  Tak nějak přirozeně se jedná o období, kdy, ať už chceme nebo nechceme, reflektujeme a možná se i s trochou nostalgie ohlížíme zpět za rokem předchozím.

Tedy, zejména u nás v PELICANu je tato nostalgie více než zřejmá. Vždyť jsme naše kurzy, ať se jedná o pomaturitní studium jazyků či ty čistě pro veřejnost, sotva odstartovali – a že už jsme zase téměř na jejich konci?

Pro spoustu lidí je však konec roku skvělou zprávu. Taky ses ohlédl a vidíš, že se Ti cíle, které sis pro rok 2019 dal, nepodařilo splnit? No právě proto! Je tady nový start.

A my Ti, jako správní jazykoví pelikání, dnes poradíme, jak zklamání předejít, především tedy co se týče těch jazykových předsevzetí. „Letos si ty kurzy angličtiny přihlásím a začnu se učit japonštinu jako samouk!“ Haha. To bylo vloni. Letos? Letos se pojď s námi pustit do jazykové výzvy!

jazyková škola Pelican z Brna

Proč jazyková výzva?

Jazykové výzvy jsou skvělým způsobem, jak rozvinout nové návyky, což je nakonec nejlepší způsob, jak dosáhnout svých cílů. My, co jazyky učíme, máme takové výzvy rádi, u studentů to totiž znamená, že si vybudují nový zvyk – u výzvy navíc vědí, že bude trvat jen určitý časový úsek a mají tedy o to větší motivaci výzvu dokončit.

Ono je v konečném důsledku jedno, jestli se pouštíme do výzvy cvičící, která nám slibuje pekáč buchet za 30 dní nebo jazykový kurz angličtiny v podobě výzvy. Vždy jde o to, že se těšíme a jsme zvědaví na to, jaký pokrok a výsledky za určitou dobu uvidíme. A to je motivace!

jazykovka pelican brno

Typy jazykových výzev

Existuje mnoho typů jazykových výzev. Některé se zaměřují na rozvoj určité dovednosti (např. mluvení), jiné se mohou zaměřují na to, aby se studenti jazyku vystavovali různými způsoby každý den.

Výzvy existují i společně – pro lektory a studenty, právě takové mají rádi právě naši lektoři, kteří vedou pomaturitní studium angličtiny či němčiny na naší škole. Snažit se dodržet výzvu ve skupině je totiž ještě větší zábava!

Rozhodně stojí za to se porozhlédnout a najít více možností – právě pro tu dovednost, která je zrovna Tvojí slabou stránkou. Je taky možné vytvořit si výzvu svoji vlastní – na základě toho, na čem víš, že potřebuješ zapracovat.

Můžeš si tak třeba dát za cíl naučit se počet nových slovíček za určitý počet dnů, mluvit určitý čas cizím jazykem každý den, nebo přečíst denně v osvojovaném jazyku tolik či tolik stránek z knihy nebo shlédnout v daném jazyce určitý počet filmů. Tuto možnost mají rádi právě naši studenti navštěvující pomaturitní studium němčiny! Taky proto se u nás pravidelně konají filmové pátky.

jazyková škola pelican

Tak, to bylo pár slov k tomu, proč by ses měl v novém roce do jazykové výzvy pustit. Šup s tím na papír k seznamu Tvých novoročních předsevzetí. A my slibujeme, jakože se Jazyková škola PELICAN jmenujeme, že Ti v příštím článku pár takových konkrétních výzev představíme!

Tvůj PELICAN