Jak správně zvolit jazykovou školu

výběr jazykovky

Pokud jste se rozhodli přihlásit se do jazykového kurzu, možná jste, stejně jako mnozí další, narazili na nečekaný problém. Jak si mezi desítkami jazykových škol vybrat tu správnou? Vždyť jazyky učí všechny a každá do jedné tvrdí, že právě ona to dělá nejlépe. Je vůbec možné nenaletět slibům a vybrat si školu, ve které se cizí jazyk skutečně naučíte?

Odpověď zní: ano! Stačí vědět, jak na to. Existuje mnoho indikátorů, které Vám prozradí, je-li jazyková škola skutečně kvalitní. Na co byste tedy neměli při výběru jazykové školy zapomenout?

Ujasněte si, co chcete

Než se pustíte do hledání jazykové školyměli byste vědět, co přesně chcete. Chcete začít se základy jazyka v obecném kurzu nebo si potřebujete vybrousit projev v hodinách konverzace? Potřebujete se připravit na jazykovou zkoušku nebo se chcete rozmluvit před dovolenou ve Španělsku? Každá škola je jiná a je proto důležité nejprve zjistit, která Vám může nabídnout to, co potřebujete.

pelikán jazykovka

Získejte doporučení

Nebuďte na hledání jazykové školy sami. Požádejte o doporučení Vaše přátele a kolegy. Spokojení studenti jsou totiž tou nejlepší reklamou. Školu si můžete proklepnout i na internetu, kde určitě najdete množství recenzí a zkušeností jejích současných i bývalých studentů.

Zjistěte si informace o škole

O kvalitě jazykovky nesvědčí jen pozitivní reference, ale také spousta dalších věcí. Důležité je například to, jak dlouho škola působí na trhu. Mnoho Vám napoví také to, jakým činnostem nad rámec poskytování běžných kurzů se škola věnuje. Má třeba akreditovány nějaké speciální vzdělávací programy? Podílela se na vydání nějakých publikací nebo se zapojila do vzdělávacích projektů? Tohle všechno vám může napovědět, působí-li ve škole skuteční odborníci.

Zajděte se do školy podívat

Pokud Vám záleží na tom, abyste si vybrali dobře, určitě si najděte čas na osobní návštěvu školy. Koneckonců, pokud zde máte trávit svůj volný čas, měli byste si být jisti, že se v ní budete cítit příjemně. Při návštěvě se nezapomeňte zaměstnanců školy vyptat na všechny podrobnosti, které vás zajímají. To, jak ochotně pracovníci kanceláře vaše otázky zodpoví, je dalším důležitým indikátorem toho, jak se Vám bude v budoucnu se školou jednat a jestli se v ní budete cítit dobře.

Využijte ukázkové hodiny zdarma

Mnoho jazykových škol nabízí ukázkové hodiny zdarma. Ty jsou skvělou příležitostí k tomu, abyste si na vlastní kůži vyzkoušeli, jestli Vám lektor, formát i struktura lekce vyhovují. Pokud si chcete dobře vybrat, určitě této možnosti využijte.

Ať už je Vaší motivací pro studium jazyka cokoliv, výběr jazykové školy byste rozhodně neměli podcenit. Čas věnovaný výběru se Vám mnohonásobně vrátí tím, že se jazyk doopravdy naučíte.

A co je při výběru jazykové školy důležité pro Vás?