5 tipů jak úspěšně dokončit jazykový kurz

výběr jazykové školy

Mezi Čechy se v posledních letech velmi zvyšuje zájem o jazykové kurzy. Jazykové školy nejen v Brně o tom vědí své! To zní sice na první dobrou jako výborná zpráva, nicméně aby bylo studium jazyka efektivní, pouze se přihlásit do kurzu zdaleka nestačí.

Důležité je také to, abychom do něj poctivě chodili a zdárně ho dokončili. A právě to je často kámen úrazu – jazykové školy hlásí, že ze studentů zapsaných v kurzu jich tento kurz až polovina obvykle ukončí předčasně.

Podle průzkumů je nejčastějším důvodem odchodu z kurzu nedostatek času. Mezi další časté důvody patří nenaplněná očekávání, nevhodná forma kurzu nebo chybějící motivace ve studiu jazyka pokračovat.

Většině z těchto problémů se přitom můžete velmi snadno vyhnout, a to tím, že budete dodržovat těchto 5 tipů:

1. Vyberte si správnou jazykovou školu

Výběr správné jazykové školy  je pro úspěch Vašeho studia klíčový. Je proto důležité si zvolit takovou školu, ve které se budete cítit dobře a do které budete chodit rádi. Před přihlášením do kurzu se určitě zajděte do školy podívat, omrkněte si učebny i lektory, vyptejte se na učební metody i používané materiály.

2. Klaďte si vhodné cíle

Než se pustíte do studia konkrétního jazyka, měli byste si uvědomit, proč se ho vlastně chcete učit. Sníte o studiu na Oxfordu, nebo Vám stačí vědět, jak si objednat dvojku červeného na Costa del Sol? Ať už je váš cíl jakýkoliv, je dobré si ho před začátkem kurzu uvědomit a během studia k němu směřovat

výběr jazykového kurzu

3. Najděte si parťáky

Když o něco usilujeme, často nám velmi pomůže, když ve své snaze nejsme sami. Domluvte se s kamarády a začněte do kurzu chodit společně. Během lekcí se můžete vzájemně podporovat, a co víc – do kurzu se hned budete těšit o hodně víc, když budete vědět, že se tam setkáte s přáteli!

4. Odměňte se

Každá námaha si zaslouží odměnu a studium jazyků není výjimkou. Nebyla by taková lyžovačka v Alpách dostatečnou motivací pro dokončení kurzu němčiny? Nebo třeba nový román od Dana Browna vhodnou odměnou za složení státní jazykové zkoušky z angličtiny? Slibte si takovou odměnu, která vám nedovolí vzdát vaši snahu předčasně.

5. Zůstaňte nohama na zemi

Klaďte si vysoké cíle, ale neočekávejte od sebe zázraky. Naučit se dobře cizí jazyk je práce na celý život. Tento fakt byste měli vzít na vědomí a nevzdávat to jen proto, že máte pocit, že nepostupujete dost rychle. Běžte na to krok po kroku, postupně dosahujte dílčích cílů, odměňujte se, a hlavně to nevzdávejte!