Popelka i Jurský svět – všehochuť letního kina

Popelka i Jurský svět – všehochuť letního kina

Vydáno: 26.07.2016

27. července Popelka

Klasická pohádka Charlese Perraulta Popelka byla zfilmována už tolikrát, že se to na prstech jedné ruky nedá ani spočítat. Pro nás je samozřejmě nejznámější ta naše česká s Libuší Šafránkovou, ale moderní verze z britsko-americké koprodukce, kde září hvězdy jako Cate Blanchett nebo Helena Bonham Carter, také stojí za zhlédnutí. Kdyby vás snad nudil známý pohádkový příběh, musíte vidět alespoň kouzelné kostýmy, za které byl film nominován na Oscara.

28. července Trabantem do posledního dechu

Trabantem do posledního dechu je jen jeden díl dokumentární série, jehož předchozí části letní kino uvádělo v minulých letech. Scénárista, režisér, hlavní hrdina a patrně nejznámější cestovatel současnosti tentokrát podnikl se svou výpravou a trabanty expedici po jihovýchodní části Asie.

29. července Kobry a užovky

Kobry a užovky jsou nejúspěšnějším českým filmem loňského roku. Odnesli si osm Českých lvů, jednu cenu z Karlových Varů a ocenili jej i čeští filmoví kritici. Matěj a Kryštof Hádkovi hrají dva bratry, nesourodé osobnosti, které si navzájem znovu vstoupí do životů v tu nejnevhodnější chvíli. Ve snímku Jana Prušinovského, který píše a režíruje především televizní seriály, se komedie mísí s dramatem způsobem, který vás bude bavit.

30. července Ex-machina

Přesouváme se k žánru sci-fi. Ex-machina pojednává o mladém muži, který vyhraje v soutěži pobyt na horské chatě svého zaměstnavatele, geniálního vědce Nathana. Když se seznámí s Avou, krásnou dívkou se skleněným tělem propleteným dráty, pochopí, že se stal jen součástí vědeckého experimentu, v němž zjevně figuruje i Ava. V hlavních rolích se představí držitelka Oscara Alicia Vikander a Domhnall Gleeson, kterého můžete znát z filmů jako Lásky čas, Anna Karenina nebo Brooklyn.

31. července Jurský svět

Je to dvacet dva  let od doby, co Steven Spielberg vytvořil unikátní snímek Jurský park oceněný několika Oscary, který si věhlas a diváckou oblíbenost udržuje dodnes. Jurský svět Colina Trevorrowa mu nejde slepě v patách a nepokulhává ve kvalitě. Jde o stejně vybroušenou žánrovku s něčím navíc. Tím „něčím navíc“ je tady konkrétně geneticky upravený dinosaurus Indominus Rex, který, jak asi tušíte, napáchá v ultramoderním a přitom prehistorickém Jurském světě pořádné neštěstí. A jde opět o neotřelou podívanou plnou skvělých vizuálních efektů, akce a napětí, kterou si nesmíte nechat ujít.

Fotografie René Faktor

Autor: Anna Musilová

Další články z rubriky

Zátopek: Komiks o životě velkého sportovce i člověka

Když jsem byla dítě, komiksy jsem milovala. Jak jsem ale dospívala a pomalu přecházela od…

 Když psal o lásce Tolstoj, Shakespeare & London...

...a mnozí další. Sbírku psaní a básní od největších mužů historie budou čeští čtenáři…

Kniha roku se nekoná, Do vody je chaos. Ale s podmanivou atmosférou

Když v roce 2015 vyšla Dívka ve vlaku, stal se z ní během pár měsíců hit, často…


© 2019, www.studentbrana.cz - všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Nahoru ↑