Pernštejn(l)ove: Divadlo pod širým nebem

Pernštejn(l)ove: Divadlo pod širým nebem

Vydáno: 28.07.2016

Blíží se začátek letních olympijských her v Riu a Pardubice chystají vlastní olympijský park v Tyršových sadech. Přesto začátek největší sportovní události letoška nebude jen o sportu. Své místo si v Pardubicích najde i kultura.

Pernštejn(l)ove je novým divadelním festivalem, jehož první ročník uspořádalo Východočeské muzeum sídlící na pardubickém zámku. Do jeho areálu se ve dnech 4. - 7. srpna sjedou menší divadelní soubory z celé České republiky, aby zde představily své inscenace, které, jak už název napovídá, se budou točit hlavně okolo lásky.

Výkonná producentka festivalu Kateřina Prouzová slibuje: “Jsou to inscenace, které získaly už řadu cen. Jak už bylo řečeno, jsou o lásce, pobaví a hlavně jsou kvalitní.”

Kromě divadla bude možné začátkem srpna v ulicích spatřit také tzv. buskery neboli pouliční hudebníky, kteří dnes už ve větších městech nejsou žádnou raritou. V Pardubicích poprvé organizovaně vystoupí na třech stanovištích: před nádražím, na Pernštýnském náměstí a na třídě Míru.

Záštitu nad celým festivalem převzala senátorka Miluše Horská. Vstupenky jsou v předprodeji na pardubickém zámku, v infocentru u Zelené brány nebo v síti Ticketportal. V nabídce je jednotlivé vstupné (100 korun) či permanentka (v předprodeji 400 korun, na místě 500). Zdarma mají vstup děti do patnácti let.

 
Fotografie Anna Musilová

Autor: Anna Musilová

Další články z rubriky

Zátopek: Komiks o životě velkého sportovce i člověka

Když jsem byla dítě, komiksy jsem milovala. Jak jsem ale dospívala a pomalu přecházela od…

 Když psal o lásce Tolstoj, Shakespeare & London...

...a mnozí další. Sbírku psaní a básní od největších mužů historie budou čeští čtenáři…

Kniha roku se nekoná, Do vody je chaos. Ale s podmanivou atmosférou

Když v roce 2015 vyšla Dívka ve vlaku, stal se z ní během pár měsíců hit, často…


© 2019, www.studentbrana.cz - všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Nahoru ↑