Letní kino: V hlavní roli se představí Gansgter Ka

Letní kino: V hlavní roli se představí Gangster Ka

Vydáno: 06.07.2016

7. července Gangster Ka

V hlavní roli tohoto kriminálního thrilleru s příměsí dramatu z roku 2015 zazářil známý český herec Hynek Čermák (mohli jste ho vidět třeba v dramatu Nevinnost nebo Mr. Johnson). Sleduje osudy Radima Kraviece alias Káčka, který k loupežím nepoužívá zbraní a násilí, ale důmyslnosti, lsti a neobvykle vysoké inteligence. Ani přesto se mu ale nevyhnou nesnáze. Scénář napsal a snímek režíroval Jan Pachl, tvůrce úspěšného seriálu Cirkus Bukowsky.

8. července Gangster Ka 2: Afričan

Pokračování snímku Ganster Ka vzniklo pro úspěšnost prvního dílu v roce 2015, tedy téhož roku, kdy světlo světa spatřila jednička. Tentokrát se „Káčko“, po tom co prchne přímo policii, usazuje na Seychelech, v rukou má směnku na 80 milionů, která může položit premiéra i celou vládu. V tuzemsku zatím vyplouvají na povrch všechny špinavosti, které napáchal, a tak nemá co ztratit - všude, kam vstoupí, likviduje tamější mafii a nastoluje vlastní řád a mění se z nadprůměrně inteligentního podvodníka na vraha, narkomana a nejtemnějšího gangstera. Jan Pachl tak zdůrazňuje fakt, že žádné zlo nemůže být jen tak prominuto, a proniká daleko za oponu mechanismů organizovaného zločinu…

9. července Osm hrozných

Novinka věhlasného režiséra a oscarového scénáristy Quentina Tarantina vešla do klasických kin loni. Letos si vysloužila několik nominací na Cenu Akademie (například za hudbu či kameru), ale žádnou neproměnila. Přenáší nás do Wyomingu uprostřed třeskuté zimy jen několik let po občanské válce, hlavními hrdiny jsou lovec lidí John Ruth „Kat“, kterého ztvárnil Kurt Russell, a Daisy, na jejíž hlavu byla vypsána odměna. Herečka, která ji hrála, Jennifer Jason Leigh, byla za tuto roli letos rovněž nominována na Oscara.

10. července Avengers: Age of Ultron

Milovníci science fiction zpozorněte! V neděli se bude promítat pokračování Avengerů, úspěšného hollywoodského filmu natočeného podle neméně úspěšné komiksové série Jacka Kirbyho a Stana Leea. Stejně jako první díl, i tento režíroval John Whedon, který je tvůrcem řady dalších ceněných celovečerních filmů různých žánrů. Mimo skvělé akce se můžete těšit i na herce světového formátu; představí se Chris Evans, Robert Downey Jr., Scarlett Johansson, Chris Hemsworth, Mark Ruffalo či Samuel L. Jackson.

11. července Mládí

Letní kino není jen o známých komerčních trhácích, ale i o festivalových snímcích, co až tak proslulé nejsou. To ale neznamená, že se nejedná o kvalitní kinematografická díla. Mládí z italsko-francouzsko-britské koprodukce dosahuje na všech respektovaných databázích i v kritikách vysokého hodnocení. Tři kamarádi v letech za všudypřítomného mládí ztělesněného Miss Universe nebo nadějným fotbalistou uvažují ve švýcarských Alpách nad pomíjivostí života, přemýšlejí o svých chátrajících tělesných schránkách v kontrastu s okolním rozpukem začínajícího života. Uvidíte známé tváře Michaela Caina nebo Rachel Weisz.

12. července Suburra

Pokračujeme v pátrání po kultuře za hranicemi Hollywoodu. Italsko-francouzské kriminální drama má podobný nádech jako český Gangster Ka. Akorát že ve snímku Suburra se přesouváme k italskému podsvětí. V Římě pozorujeme neuvěřitelně propletenou síť tamějších zločinných organizací včetně samotné římské mafie.

13. července Hotel Transylvánie 2

Středa v pardubickém letním kině rovná se animák. A ne ledajaký. Do Pardubic si našlo cestu pokračování úspěšného kresleného Hotelu Transylvánie, který v kinech běžel v roce 2012. Kromě Draculy a jeho dcery Mavis se můžeme stejně jako v prvním díle těšit na další sympatické příšerky se smyslem pro humor. A pokud jste si tento nevšední animovaný film oblíbili, jistě vás potěší fakt, že režisér Genndy Tartakovsky na rok 2018 plánuje premiéru tře

Autor: Anna Musilová

Další články z rubriky

Zátopek: Komiks o životě velkého sportovce i člověka

Když jsem byla dítě, komiksy jsem milovala. Jak jsem ale dospívala a pomalu přecházela od…

 Když psal o lásce Tolstoj, Shakespeare & London...

...a mnozí další. Sbírku psaní a básní od největších mužů historie budou čeští čtenáři…

Kniha roku se nekoná, Do vody je chaos. Ale s podmanivou atmosférou

Když v roce 2015 vyšla Dívka ve vlaku, stal se z ní během pár měsíců hit, často…


© 2019, www.studentbrana.cz - všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Nahoru ↑